NETMAKS
Bilgi Almak için: 0(850) 840 4 840
Müşteri Girişi  Hakkımızda 
 
 

Google Reklamları

Google Reklamları


Gazete, dergi gibi yazılı medya organlarının bile hızla dijital dünyaya adım attığı şu günlerde hala Google'da yerinizi ayırtmadıysanız büyük bir problemle karşı karşıyasınız demektir.

Herhangi bir işe başlarken öncelikle firmanıza veya işinize ne kadara malolacağını kestirmek, yatırım getirisini ölçebilmek istersiniz. İşte bu noktada temel bilgilendirmeyi bu sayfadan öğrenebilirsiniz.

Google Reklamları sisteminin en güzel yanı her türlü bilgi ve deneyimin takip edilebilir ve değiştirilebilir olmasıdır. Peki bu ne anlama geliyor?

Öncelikle reklamlarınız hazırlandıktan sonra bir günlük bütçe limiti belirlenir. Bu terim adından da anlaşılabileceği gibi reklamlarınız için sisteme verilen bu tutarı geçme talimatının diğer adıdır. Yani reklam kampanyanızın bir gün içinde harcayabileceği maksimum tutarı gösterir. Eğer müşterilerden reklam kampanyanıza gelen talep düşükse ve günlük bütçeniz dolmuyorsa belirlediğiniz limite ulaşmadığından aradaki fark yine ana bütçenizde kalır ve harcanmaz.

Temel Çalışma Prensibi:

Reklam kampanyanız başladığında hizmet ve ürünleriniz ile ilgili anahtar kelimeler uzmanlarımız tarafından optimum tekliflendirme maliyeti ile belirlenir. Siz ise bu teklifleri istediğiniz zaman arttırıp azaltarak istediğiniz şekilde her bir anahtar kelime için veya reklam grubu için tekliflendirmenizi değiştirebilirsiniz. Örneğin bir anahtar kelimeniz 0,30 TL'ye 4. Konumda yani sağ tarafta en üstte görünüyor olsun. Bu kelimede tetiklenen reklamınızı daha üst taşımak için 0,30 TL'lik teklifi örneğin 0,50 TL yaparak reklam konumunuzu yükseltebilir ve rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz. Fakat unutulmamalıdır ki reklam konumlarında yükselmenin bir ayağı maliyet olsa da asıl önemli ayağı reklamın kalitesidir yani KALİTE PUANI'dır. Yüksek kalite puanı ile düşük maliyetli reklamlar ise Google Partner olan NetMaks ile mümkündür.

Google Reklamları Faydaları

Doğru yapılandırılmış bir şekilde AdWords Reklam Vermek orta vasıflı 11 pazarlama elemanına eşit işlev görmektedir. Unutulmamalıdır ki geniş kapsamlı ve bir uzman tarafından yapılandırılmış reklamlar ancak bu işlevi görebilmektedir.

Neden NetMaks?

Sadece işini yapan akademik altyapısı güçlü bir ekiple değil, aynı zamanda çalışma isteği uyandıran yenilikçi fikirlerle size destek olan işinin "ehli" uzmanlarla çalışırsınız. Amacımız: Değere karşılık değer üretmektedir.

Google Reklamları Verdiğinizde Faydalanabileceğiniz Kampanyalar:

Sadece ilk müşterilerde ve bir defaya mahsus olmak üzere, reklam vermeye karar verdiğinizde aşağıdaki koşullardan faydalanabilirsiniz.

300 TL'lik bütçenize 100 TL Hediye Bütçe

500 TL'lik bütçenize 200 TL Hediye Bütçe

1000 TL'lik bütçenize 300 TL Hediye Bütçe

*300 TL altında bütçe kullanamadığınızı hatırlatmak isteriz.

Kısa Bilgi: Bu reklamları vermenin en güzel yolu, arama yapan kişiye aradığı ürün ya da hizmeti aradığı anda sunabilmek ve bunu da minimum maliyetle yapabilmektir.
Fiyat: Gayet makul maliyetleri olan bu sistemde günlük 15 TL'den başlayan bütçelerle reklam veren çok sayıda kullanıcı mevcuttur fakat buna benzer şekilde günlük 500 TL harcayan kullanıcılar olduğu gibi 5.000 TL harcayanlar da mevcuttur. Burada belirleyici olanlar: İçinde bulunduğunuz sektör, web sitenizin ve reklamlarınızın kalitesi, hizmet ya da ürün sayısı, coğrafi hedefleme, yaratmak istediğiniz talep ve beklentilerinizdir. Kabaca bir tabirle Türkiye geneli için günlük reklam bütçe ortalaması 15-50 TL arasında değişmektedir.
Kalite: Google AdWords sistemi eklenen kelimelerin yayınlanması gibi görünen bir sistemdir fakat bu işin görünen yüzüdür. Bir de görünmeyen yüzü vardır ki asıl can alıcı nokta da burasıdır çünkü siz lahmacun siparişi kelimesini girdiğinizde sistem bunu "pide tarifi"ne kadar götürecektir. AdWords'te reklam verenleri kabaca 3'e ayırabiliriz. Bunlar: Sistemin sadece ismini duyanlar ve kullanmayanlar (tecrübesiz), reklam yayınladığını sananlar/düşününler (tecrübeli) ve gerçekten (optimum maliyet ve yeni müşteri edinim sayısı) reklam yayınlayanlar. Bu denklemin kaybeden tarafında mı olmak isterdiniz kazanan tarafında mı?
Sektörler: Google AdWords reklamlarının özellikle hizmet sektörleri ve e-ticaret'te geri dönüşleri oldukça verimlidir. Burada önemli olan hangi AdWords reklam türünün sizin için gerekli ve önemli olduğudur. Arama ağı reklamları, görüntülü ağ reklamları, ürün listeleme reklamları, yeniden pazarlama, dinamik yeniden pazarlama vb. gibi. Konya'da küçük bir nakliyatçı olun, İstanbul'da bir müteahhit, İzmir'de bir doktor, Ankara'da bir tesisatçı, Antalya'da e-ticaret ile uğraşan bir şirket ya da Bursa'da bir ilaçlama firması, Google AdWords ile her sektör için yeni müşteriler kazanmak doğru bir strateji ve kaliteli reklamlar ile mümkündür.
Referans: Ülke çapında NetMaks'ı tercih eden 2.000 üstünde şirket/birey mevcuttur.
İletişim: Tüm Türkiye'den ücretsiz olarak 0(850) 840 4 840'ı arayarak NetMaks ile Google AdWords'te minimum maliyetlerle yeni müşteriler kazanmaya başlayabilirsiniz.

Ayrıca sayfanın sol üst kısmında bulunan sayfalarda gezinerek daha fazla bilgi alabilir, ana sayfaya dönebilir veya direk bizlere ulaşarak telefonda ücretsiz bilgi alabilir, reklamlarınızı hemen yayına alıp yeni müşterilere merhaba diyebilirsiniz.